Forum dyskotekowe

Forum o tematyce dykotekowej


#1 2010-11-03 22:05:47

 KovaL

Administrator

Skąd: _ _ _ _ _ _ _ _
Zarejestrowany: 2010-10-30
Posty: 38
Punktów :   

Bitewne gry figurkowe

Gra ktoś??
Jak sama nazwa wskazuje, są to gry bitewne, w które gra się za pomocą figurek. Figurki, w zależności od systemu*, są różnej wielkości, pokazują różne postacie/pojazdy, i często trzeba je malować.

Czasy...
Czasem możemy pograć sobie w przyszłości, czasem w przeszłości, a czasem w teraźniejszości:
-Przyszłość:
       -Lądowa: Dostajem figurki żołnierzy przyszłości (nie rzadko z jakiegoś filmu/gry), i pojazdów do nich. Najpopularniejszym system w tych realiach jest Warhammer 40 000 (wh40k).
       -Kosmiczna: Chcieliście być kiedyś admirałem gwiezdnej floty? No to do dzieła - szukamy sobie kilku fajnych okrętów (lub robimy je sami) i do boju. Wadą tych sytemów jest niska dostępność - w polsce nie ma jak ich kupić (co nie przeszkadza mi i innym graczą sprowadzania ich z zagranicy).

-Współczesność: Wietnam, Afganistan... Wstąp do NATO Najpopularniejszym systemem jest bez wątpienia GHQ, jednak dla początkujących nie polecam.... Skomplikowane zasady... A po za tym, malowanie 6mm piechoty, nie należy do przyjemności...

Przeszłość: Tego jest najwięcej. wwII i starsze czasy. Możemy nawalać się pod grunwaled czy rozpoczynać operację "Barbarossa" z 1941 roku. Ja wraz z kolegami gramy we Flames of War. Realia drugiej wojny światowej, przyzwoita skala (15mm) i proste, a jednocześnie realistyczne zasady skusiły mnie na zakup starteru... No i się uzależniłem... Czyt. Po powrocie ze szkoły, pędzel w ruch i malu malu

Jak zacząć?
1. Wybieramy sobie czasy w których chcemy grać.
2. Wybieramy system z tamtych czasów (można mnie wypytywać)
3. Kupujemy starter (Tylko nie we flames of war... Tu lepiej kupić sobie kompanię piechoty)
4. Czytamy zasady (in English oczywiście [a raczej często], ale możemy iść do sklepu "Wargamer" albo "Graal" i tam prosimy o naukę gry w _ _ _ _ _ i już
5. Kupujemy farbki.
6. Malujemy
7. Gramy

Gdzie można kupić?
www.rebel.pl
www.isa.pl
www.wargamer.pl
www.graal.waw.pl
www.cytadela.pl
Tyle wystarczy, przed zakupem warto pogadać z panami ze sklepu, gdyż każdy z nich gra w jakąś grę...

Gramy na makietach... To skąd wziąć teren?
Można go kupić ale... Lepiej kupić nożyk, pilniki, klej wikilowy i styropian + tekturę.
Jak to mamy to robimy sobie z tego górki, rzeczki itd.

No i to wszystko. Zainteresowani pisać, najlepiej na forum.


*System - Zasady/Gra (i często też figurki do niego), przeznaczone do gry. Np Full Thrust: zasady i figurki, a raczej gra osadzona w przyszłości, jesteśmy admirałem gwiezdnej floty


"Przejdziemy przez Niemców, jak gówno przez kaczkę" - Gen. Patton

Offline

 

#2 2010-11-05 20:35:10

piotrekl

Nowy

Zarejestrowany: 2010-11-05
Posty: 3
Punktów :   

Re: Bitewne gry figurkowe

Jeszcze się pytasz jasne, że gram

Offline

 

#3 2010-11-06 12:10:43

 KovaL

Administrator

Skąd: _ _ _ _ _ _ _ _
Zarejestrowany: 2010-10-30
Posty: 38
Punktów :   

Re: Bitewne gry figurkowe

Ty tak.. ale inni? Elmo gra, Marco chce i kilka osób czasem sobie pogrywa ww AA:WaS a reszta chyba nawet nie wie co to jest...


"Przejdziemy przez Niemców, jak gówno przez kaczkę" - Gen. Patton

Offline

 

#4 2010-11-07 12:31:58

domidomi97

Tancerz

Zarejestrowany: 2010-11-03
Posty: 20
Punktów :   

Re: Bitewne gry figurkowe

ja wiem no moge zagrać alemnie nie kreci ta zabawa

Offline

 

#5 2010-11-07 14:28:26

 KovaL

Administrator

Skąd: _ _ _ _ _ _ _ _
Zarejestrowany: 2010-10-30
Posty: 38
Punktów :   

Re: Bitewne gry figurkowe

Hyhy, jak zagrasz to zobaczysz.... Będziesz tylko chciał grać i grać....


"Przejdziemy przez Niemców, jak gówno przez kaczkę" - Gen. Patton

Offline

 

#6 2010-11-07 21:15:09

domidomi97

Tancerz

Zarejestrowany: 2010-11-03
Posty: 20
Punktów :   

Re: Bitewne gry figurkowe

no w te figurki bitwy statków to grałem umiem ale mnie tak bardzo nie wkrecilo i grałem od czasu do czasu więc wiesz

Offline

 

#7 2010-11-08 19:22:18

el_polako

Bywalec

Zarejestrowany: 2010-11-08
Posty: 7
Punktów :   

Re: Bitewne gry figurkowe

Cykl gier Twierdzy to są odlotowe gry a nie Total coś tam itp

EDIT by admin:będę chamski ale przestrzeganie interpunkcji też jest w zasadach

Offline

 

#8 2010-11-09 17:46:54

 KovaL

Administrator

Skąd: _ _ _ _ _ _ _ _
Zarejestrowany: 2010-10-30
Posty: 38
Punktów :   

Re: Bitewne gry figurkowe

Cóż, gdybyś umiał czytać to byłoby lepiej... To są bitewne gry figurkowe, a nie gry PC...
Domcio, AA jest masówką Skupia się na prostych zasadach i tragicznej (no może nie tragicznej) jakości figurek....
Zagraj sobie we Flames of War, tam kupujesz co chcesz (tzn. nie boostery z 5 losowymi figurkami), sam je malujesz, a zasady są o 5x bardziej skomplikowane, i ciekwasze... W tą sobotę w wargammerze w targówku, będzie pokaz Warhammer'a, będe ja, elmo i panowie sprzedawcy Przyjdź jak chcesz.


"Przejdziemy przez Niemców, jak gówno przez kaczkę" - Gen. Patton

Offline

 

#9 2010-11-10 07:02:26

domidomi97

Tancerz

Zarejestrowany: 2010-11-03
Posty: 20
Punktów :   

Re: Bitewne gry figurkowe

To super że jest ten pokaz tylko ja zbyt sie nie znam na tych figurkach i jak juz wcześniej mowiłem nie kręci mnie ta zabawa tylko od czasu do czasu sobie pogram Rozumiessz

Offline

 

#10 2010-11-10 14:59:04

 KovaL

Administrator

Skąd: _ _ _ _ _ _ _ _
Zarejestrowany: 2010-10-30
Posty: 38
Punktów :   

Re: Bitewne gry figurkowe

Znać się nie trzeba, po to jest pokaz, aby uczyć innych zasad Rozumiem ale tego nie próbowałeś Bo, Axis Allies to raczej planszówka, niż bitewniak I AA się nie maluje


"Przejdziemy przez Niemców, jak gówno przez kaczkę" - Gen. Patton

Offline

 

#11 2010-11-10 16:22:04

domidomi97

Tancerz

Zarejestrowany: 2010-11-03
Posty: 20
Punktów :   

Re: Bitewne gry figurkowe

Ta kłótnia jest bez sensowna ponieważ wciąż nie rozumiesz co tu pisze . Już koniec tej kłótni , ok:)

Offline

 

#12 2010-11-10 17:06:59

 KovaL

Administrator

Skąd: _ _ _ _ _ _ _ _
Zarejestrowany: 2010-10-30
Posty: 38
Punktów :   

Re: Bitewne gry figurkowe

Oj, ja to doskonale rozumiem... A tak po za tym, to nie jest kłutnia Przynajmniej mi się tak wydaje...


"Przejdziemy przez Niemców, jak gówno przez kaczkę" - Gen. Patton

Offline

 

#13 2010-11-11 11:37:44

domidomi97

Tancerz

Zarejestrowany: 2010-11-03
Posty: 20
Punktów :   

Re: Bitewne gry figurkowe

Sorry ale w remacie piosenki mnie sie czepiałeś o złą pisownie a sam słowo kłótnia napisałeś przez 'U" otwarte więcx mnie sie nie czepiaj.

Offline

 

#14 2010-11-11 12:16:51

 KovaL

Administrator

Skąd: _ _ _ _ _ _ _ _
Zarejestrowany: 2010-10-30
Posty: 38
Punktów :   

Re: Bitewne gry figurkowe

Dominik, pojedynczy błąd ortograficzny, jest dopuszczalny w naszym wieku A pisanie wie,m, albo remacie, więcx, to co innego. Kłótnia wydawało mi się, że jest przez u a nie "ó". A po za tym, jeden błąd też bym ci odpuścił albo nawet dwa (odpuściłem ci tak praktycznie cały post), ale zrobienie ok5 błędów w jednym poscie, to jest masakra!


"Przejdziemy przez Niemców, jak gówno przez kaczkę" - Gen. Patton

Offline

 

#15 2010-11-11 12:22:08

domidomi97

Tancerz

Zarejestrowany: 2010-11-03
Posty: 20
Punktów :   

Re: Bitewne gry figurkowe

Mi chodzi o to  że bana nie powinno się dawać za błędu ortograficzne tylko za nie przestrzeganie zasad , a czy błędy ortograficzne są w zasadach że nie mozna ich popełniać. więc już wiesz.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl